Yandex

Hizmetlerimiz

Çocuk Terapisi Danışmanlık Merkezi alanında uzman ekibiyle birlikte Çocuk – Ergen, Yetişkin, Ebeveyn Danışmanlığı ve Çift Terapisi hizmeti vermektedir.

Oyun Terapisi
Çocukların en iyi ifade dili oyundur. Yaşamlarındaki zorlantılar, hayal kırıklıkları, travmalar ve sorunlar çocukların kurdukları, oynadıkları oyunlar ile ifade bulur.

Sobece
Çocukların kendi duygu ve düşüncelerini eğlenceli yöntemler ifade etmesini sağlayan, sosyal becerilerini geliştirmek amacıyla hazırlanmış ve yapılandırılmış bir programdır.

Aile Dizimi

Bu çalışma size farklı bir pencere açar, kendinizi ve ilişki dinamiklerinizi dışardan gözlemleme şansına sahip olur ve çözüme o anda gidebilirsiniz. 

aile terapisi

AİLE TERAPİSİ

Aile terapisi, ailenin karşılaştığı güçlüklerle bir bütün olarak baş edebilmesi için ailenin psiko-sosyal yönden desteklenmesi esasına dayalı bir tedavi yaklaşımıdır.

çift terapisi

ÇİFT TERAPİSİ

Çift terapisi, partnerlerin birbirleri ile etkileşimlerindeki sorunları ve çatışmaları azaltmayı amaçlayan bir psikoterapi çeşididir.

filial terapi

FİLİAL TERAPİ

Çocukların duygularını, düşüncelerini ve sorunlarını en iyi ifade yolu oyundur. Filial Terapi  ailelere terepötik oyunun nasıl oynandığını öğretir. 

Çocuklarda EMDR
Çocuklarda EMDR uygulaması yeni bir yaklaşımdır. Diğer terapilerde olduğu gibi güven ilişkisi ve çocuğun motivasyonuoldukça önemlidir. EMDR sürecinde yine aile ile işbirliği yapılır. 

Testler
Merkezimizde Gelişim Tarama Testleri, Ruhsal Değerlendirme Testleri ( Projektif Testler), Zeka Testleri ve Dikkat Testleri uygulanmaktadır.

Etkileşim Grupları (Psikodrama)
Psikodramada aksiyon teknikleri ile yaşam, grup odasına taşınır ve katılımcıların getirdiği her şey grup içinde çalışılır.

MOXO DİKKAT TESTİ

MOXO Çocuk testi, özel olarak 6-12 yaş arası çocuklar için tasarlanmış olup, uzmanlar için DEHB tanısı ve hasta gözlem süreçlerinde yardımcı bir araç görevi görmektedir.

rorschach testi

ÇOCUKTA RORSCHACH TESTİ

Klinik psikolojik testler içinde Rorschach kişilik testi dünya üzerinde yaygın tanınması ve kullanılmasına bağlı olarak özel bir testtir, değerlendirilmesi ile elde edilen veriler açısında da oldukça zengindir.

cat testi

C.A.T (Children’s Apperception Test)

C.A.T projektif bir testtir. Bireysel farklılıkların dinamik açıdan araştırılmasında kullanılan, kişiliği inceleyen yöntemlerden biridir.

Open chat
1
Yardımcı olmamı ister misiniz?
Scan the code
Merhaba,