Yandex

Aile Dizimi

Kantum Drama Aile Dizimi yaşamımızda yolunda gitmeyen ve bizi zorlayan sorunlarımızın sebebini köklerimizle kurduğumuz bağlarda arayan, genlerimizle taşınan, bizim bile farkında olmadığımız travmaların iyileşmesini sağlayan; herkesin yaşamında en az bir kez deneyimlemesi gereken müthiş iyileştirici ve güçlendirici etkiye sahip bir çalışmadır. 

  • Genel bir mutsuzluk haliniz varsa,
  • Yaşamınızda bir şeylerin yarım kaldığını hissediyorsanız,
  • Korku ve endişeler hayatınızı kontrol ediyorsa,
  • Tekrarlayan ve sonu gelmeyen borçluluk haliniz varsa,
  • Partnerinizle problemlerinizi çözemediğinizi ya da ilişkinizin tıkandığını düşünüyorsanız,
  • Kendinizi hakkettiğinizi düşündüğünüz noktada göremiyorsanız, 
  • Hep haksızlığa uğrayan taraf olduğunuzu ve ilişkilerinizi dengeleyemediğinizi düşünüyorsanız,
  • Çocuklarınızın davranışlarını anlamlandıramıyor yada onlara yön vermekte zorlanıyorsanız,
  • Depresyon günlük hayatınızın bir parçası haline gelmişse,

Bu çalışma size farklı bir pencere açar, kendinizi ve ilişki dinamiklerinizi dışardan gözlemleme şansına sahip olur ve çözüme o anda gidebilirsiniz. 

Çoğu katılımcı çalışma sonrasında üzerinden büyük bir yükün kalktığını ifade eder. Etkisi o kadar güçlüdür ki, bir başkası için yapılan bir çalışmanın içinde bulunmak da benzer sonuçlara yol açmaktadır.  

Diğer terapi ve koçluk yaklaşımlarından farklı olarak Kuantum Drama Aile Dizimi bireyi sisteminden yani “anne-babasından/ eşinden ve çocuklarından/ büyükanne ve büyükbabasından/ amcaları, halaları, dayıları ve teyzelerinden ve hatta iş arkadaşları, iş yeri ve patronundan”  ayrı ele almaz. Çünkü herkes bir sistemin içine doğar ve bir sistemin parçası olarak yaşamını devam ettirebilir. 

Annemiz mutsuzken biz nasıl yaşamın tadınız çıkarabiliriz? Amcamız iflas etmişse, biz nasıl işlerimizi büyütebiliriz? Atalarımız yurdunu terk etmek zorunda kaldıysa, bulunduğumuz yere nasıl ait hissedebiliriz? Halamız dışlandıysa, çocuğumuzu yaşamın güvenli olduğuna nasıl inandırabiliriz? 

Sistemin vicdanı bizi bazen bu acıları telafi etmek zorunda bırakır. Kantum Drama Aile Dizimi ise bize ait olan ve olmayan bu yükleri hafifletmekte yardımcı olur. 

WhatsApp'dan ulaşın.
💬 Buradayız 😊
Merhaba 👋
Powered by