Yandex

Sizden Gelenler

Psikolog Arzu YAZAR, Tedavi sürecinde sizden çok memnun kaldık. Yeğenim ergenliğe geçiş döneminde bir takım sıkıntıları sayenizde sağlıklı bir şekilde atlattık. Yeğenim baslangicta gorusmek istemiyodu ön yargilari vardi.Büyüklerine karsi saygisiz çok agresif, iletişim problemleri olan biriydi. Sizin yaklaşimin, güzel tavsiyeleriniz ile bereber sorunların üstesinden beraber geldik. Tüm samimiyetimle ailem ve kendi adima size çok teşekkür ederiz.

Ayşegül Ç.

Bir danışanımı meslektaşıma yönlendirirken her zaman titiz davranmak zorundayım. Yönlendirme yapacağım meslektaşımın hangi üniversiteden mezun olduğu, uzmanlığını nerede yaptığı, aldığı terapi ve test eğitimlerinin neler olduğu, klinik ortamda ne kadar süredir çalıştığı vb. hususları mutlaka değerlendiririm. Bu hususların yanında meslektaşımın etiği ne kadar bildiği, insani vasıflara ne kadar sahip olduğu, ne kadar empati kurabildiği hele ki söz konusu çocuksa çocuğun fiziksel, ruhsal ve seksüel gelişimini ne kadar önemsediği son derece önemlidir. Arzu Hanım saydığım bu kriterlere sahip, çocukları seven, onlar ile iyi ilişki kurabilen, çocuk ve ergen danışanlarımı güvenle yönlendirdiğim alanında son derece başarılı bir meslektaşım. Onun birikimlerine ve tecrübelerine her zaman güvenirim. İyi ki onunla eğitim hayatımız bir yerde kesişmiş ki her zaman işbirliği içinde çalışacağım bir arkadaşım olmuş.

Uzm. Psk. Melike Erok

Arzu hanım ile 2 yıl kadar haftalık sıklıkta terapimiz oldu, kendisine ilk olarak yedikule psk danışma merkezinde ulaştım, sonrasında kendi danışma merkezini açtığında da terapiye devam ettim, hiç bir zaman güvenimi sarsacak bir tutumu olmadı, mesleki ilkelerine bağlılığı, danışan olarak bana da her zaman güven vermiştir! Her zaman pozitif enerji veren samimi gülümsemesi ile hayatın gülümseyen yüzü gibidir arzu hanım… Kendim için çok önemli derecede destek aldım, çocuğum olursa kesinlikle onun uzmanlık alanı olan çocuk gelişimi bilgilerinden faydalanmak niyetindeyim!

C. A.

Çocuğumun okulda yaşadığı sorular nedeniyle yardıma ihtiyacı olduğundan bu konu ile ilgili bir uzman arayışına girdim, benim için biraz uzun ve sıkıntılı bir zaman oldu çünkü gerçekten alanında uzman bir danışman bulmak istiyordum. uzun bir arayıştan sonra aklıma böyle bir tavsiyenin yine bu meslekten bir kişiden alınmasının daha sağlıklı olacağı geldi, eski bir psikolog arkadaşımı arayarak yardım istedim kendisi de biraz araştırma yaptıktan sonra bana dönerek arzu hanımın adını verdi. kendisine ulaşıp terapilere başladık ve bir yılı aşkın da devam ettik. arzu hanımın çocuğumla iletişim kurabilme yeteneği, sorunlarının kaynağı ile ilgili doğru tespitleri, çözüme yönelik gerçekçi ve ulaşılabilir hedefler belirlemesi ve bunları bizi de dahil ederek uygulamaya geçirebilme yeteneği sayesinde çok iyi ilerleme ve sonuçlar kaydettik. şimdi çocuğumun artık ihtiyacı kalmadığı için terapinin sonlandırılmasına karşılıklı karar verdik. bir uzman ararken çok sıkıntı çektiğimiz için böyle bir danışmanlığa ihtiyacı olanlara belki bir faydası olur diye arzu hanımı tavsiye etmek istedim.

Hatice Y.

Bir hekimin, herhangi bir sağlık profesyonelinden hizmet almak konusunda oldukça obsesif olması kaçınılmazdır. Hele ki bu hizmeti alacak kişiler, canınızdan çok sevdiğiniz biricik evlatlarınız ise … Böyle bir zamanda tanıştık Sevgili Arzu Hanımla; daha doğrusu çocuklarımın güleryüzlü Arzu Ablasıyla … Konusunda uzman olan bir kaç akademisyenden sonra, tamamen şans eseri tanıştık ; oğlumun sosyal fobisinin aşılması ile konuşma bozukluğu konusunda anlamlı derecede ilerleme ve devamında düzelme sağlanmasında Arzu Hanımın katkısı çok büyüktür Anne ve babaları dışında bir çok yakın aile bireyi ile bile başbaşa kalmayan oğlum ve kızımla ilk seanstan itibaren odada yalnız kalabilmeyi nasıl becerdiğine ise hala akıl – sır erdirebilmiş değiliz :):):) Çocuklarımız ve kendimizle ilgili; olaylara bakış ve değerlendirmemiz konusunda yaratmış olduğu farkındalıktan ötürü kendisine teşekkürü borç biliriz …

Dr. Cüneyt Y.

Değerli arkadaşım Arzu Yazar Ege Üniversitesi Psikoloji bölümünden sınıf arkadaşımdır. Kendisini 2002 yılından beri tanımaktayım. Meraklı, yaratıcı, mesleğini seven, arkadaşlarına, danışanlarına yardımcı olmayı alışkanlık haline getirmiş çok değerli bir meslektaşımdır. Mesleki donanımı, klinik psikoloji üzerine yaptığı katkılar, çocuk ve ergenlerle yaptığı çalışmalar ile pek çok başarı elde etmiş, pek çok aileye ışık tutmuştur. Kendisini tanıdığım ve işbirliği yaptığım için çok mutluyum. Değerli arkadaşımın başarılı çalışmalarının devamını diler, kendisi ile çalışmanızı içtenlikle tavsiye ederim.

Psk. Gözde Emik Aksoy

Arzu hanımla arkadasım vasıtasıyla tanıstım. arkadasımdan telefon numarasını alarak gorusmek ıcın randevu aldım.benım ıcın ılk ızlenım.karsılaması davranısı .benım sorunuma cozum bulacak yanıtlar vermesı cok onemlıdır.ılk goruste bunların hepsını arzuhanımda ılk gormeme ragmen gordum. ve oglumun sorunlarına cozum bulacak kısı arzu hanım dedım.hızmetınden memnunum. oglumun karanlık korkusu yalnız yatamama korkusu ve derste olsun sınavlarda olsun sınav kaygısı vardı .allaha sukur arzuhanımı 3,5 ay dır devam edıyorum .karanlık korkularını yalnız yatamama korkusun atlattı sınav kaygımızda duzene gırdı arzu hanıma cok tesekkur ederım. oglum 12 yasında keske arzu hanımı daha once tanısaydım dıyorum.arzu hanımı tanıdıkca onun kısı uzerındekı ızlenımlerı konusarak rahatlatması ınsanı dınlendırıyor.arzu hanımı tanımlamam gerekırse .arzu hanım .arzu hanım.arzu hanım.derım cok candan guler yuzlu. konuskan bırısı gelecegımız evlatlarımızın kucuk yasta baslayan sorunlarını ılerlemeden arzu hanımla tanısmasını dılerım. basarılarınızın devamını dılerım.

Ayşe B.

Arzu hanım, oğlum için çok olumlu katkılar sağladı. Hem oğlum, hem de oğlumun çevresi ile kurduğu iletişimle ilgili verdiği pratikler onun daha sağlam, daha deneyimli adımlar atmasını hızlandırdı diyebilirim. İyi bir eğitmen, gözlemci ve herşeyden önce çocuklarla iletişimi çok kuvvetli. Dolayısıyla Arzu hanımın yaklaşım pratikleri sayesinde kazanımlarımız arttı. Aldığımız bu bilgi ve pratikler sayesinde oğlumla daha sağlıklı bir yol haritası da hazırlamış olduk. Herşey daha sağlıklı, güzel, bol yıldızlı devam ediyor. Emeği, değeri ve gösterdiği çabalar için çok teşekkür ediyoruz…

M. Ö.

Yaklaşık bir ay önce arkadaşımın tavsiyesiyle Pedamed adlı kuruma psikiyatr bölümüne gittim.Psikiyatr hekim benim Arzu Hanımla görüşmemin faydalı olacağını söyledi.Hemen randevu aldım ve Arzu Hanımla terapilere başladık. Ben 39 yaşındayım bu yaşıma kadar hayatta her ne yaşadıysam hep kendim çözdüm,insan psikolojisiyle ilgili sayısız kitap okudum hatta eğitimler aldım fakat bir ay öncesine kadar artık hayatıma devam etmekte zorlanmaya başladım ve çokta iyi yaparak Arzu Hanımla tanıştım.İlk seansta bana EMDR adlı bir teknikten bahsetti.Hiç duymamıştım fakat bana okadar güven verdiki hiç düşünmeden kabul ettim.Hala terapilere devam ediyoruz ve Arzu Hanım okadar profesyonelki her seferinde bir öncekinden çok daha iyi çıkıyorum seanstan. Özetleyecek olursam eğer depresyona girdiyseniz bazı şeyleri çözemiyorsanız kendinize bir iyilik yapın ve vakit kaybetmeden kalan ömrünüzü kaliteli ve sağlıklı yaşamak istiyorsanız hemen Arzu Hanımla tanışın o güler yüzü ,profesyonel ve deneyimli tutumuyla sizi olduğunuz halden çok daha iyi bir hale gelmenizde büyük desteği olacağından eminim.Halihazırda bunu deneyimliyorum ve çok ama çok memnunum.

D. C.

Merhaba nasıl anlatsam neler yazsam aslında o kadar çok şey varki anlatacağım , ama ne kelimeler yetiyor nede satırlara dökebiliyorum . Biz ailece tamamen tesadüf üzerine tanıdık arzu hanımı 2010 yılıydı benim ve ailemin kabus dolu yılı , benim güzeller güzeli kızımın rahatsızlığı nedeniyle tanıştık iyikide tanıştık ben kızımın hayatını gençliğini geri getirdiğiniz için size minettarım benim kızımla ablasıyla o kadar ilgilendinizki benim bütün bunları unutmam imkansız size her zaman dua ediyorum Allahım hayatınıza hiç bir olumsuzluk getirmesin size ve ailenize huzur sağlık ve hayırlı evlat nasip etsin siz bana evladımı kazandırdınız allah sizin iki cihanda darda bırakmasın .Biz sizi hiç bırakmıcaz siz bizi bırakmadığınız müddetçe ben şu an ağlıyorum çünkü aklıma yaşadığımız o kötü günler geldi sizin sayenizde biz 6 ay gibi kısa sürede o çok zor dönemi atlattık, çok karışık oldu belki ama biz gerçekten sizi tanıdığımız için şanslıyız . iyiki varsınız sizi seviyoruz alışkan ailesi olarak 2014 yılı ailenize uğur getirsin yolunuz hep aık olsun huzurunuz sağlığınız evinizin neşesi daim olsun mutlu yıllar sevgiler.

Sürreyya

Arzu Hanım’ ı hayatımın en zor döneminde, bir danışanının tavsiyesi ile tanıdım. İlk seansa gittiğim gün kapıyı açtığı andaki pozitif enerjisi ve gülümsemesi zaten hiç bir endişeye yer bırakmadı. Çok uzun süren seanslarımız olmadı çünkü almam gereken desteği o kadar kısa zamanda o kadar güzel aldım ki hayatımın dönüm noktası oldu. Yönlendirmeleri ve desteği ile ilgili her kelime hala kulağımda. Hani bazen insan dünyam değişti der ya.. Gerçekten dünyam değişti ? Tekrar desteğe ihtiyacım olduğu anda artık kime gitmem gerektiğini biliyor olmanın rahatlığı içerisinde yaşayacağım olası bütün psikolojik problemleri endişe etmeden kabul edebilirim. Biliyorum ki belki bir kaç kelime ile ihtiyacım olan tüm desteği alacağım birisi var. Teşekkür ederim. Bütün kalbimle..

Ebru

Ben Arzu hanımla çok küçük yaşlarda tanışmıştım. Sanırım 11-12 civarıydı ve kendisi bana psikolog olmak yerine her zaman bir abla samimiyetinde yaklaştı bana yön gösteren bana ayna tutan kendimi fark etmemi sağlayan ergenlik yolumda yolumu aydınlatan bir ışık gibiydi. Şimdi 17 yaşındayım aradan yıllar geçmesine rağmen aklımda yer eden tek kişi diyebilirim. Üniversiteyi psikoloji bölümünü kazandığımı öğrendiğim ilk anda arayıp telefonda ağladığım tek kişi kendisi. Uzun zamandır kendisinden profesyonel hizmet almıyorum ama yanına gidip sohbet ediyorum. İşinin eri olmasından kaynaklı bir durum olsa gerek hayatımın her alanında onun tavsiyelerine ihtiyaç duyuyorum. Onun samimiyeti, güveni başka hiç bir yerde yok.

Ege E.

Uzmanlık ve çalışma alanı çocuk ve ergen üzerine olan Arzu YAZAR ile Oyun Terapisi eğitim programında tanışıp, sonrasında Rorschach kursunda tanışıklığımızı ilerletme fırsatı bulduk. lisansının ardından klinik yüksek lisansla akademik hayatına devam etmiş, mesleki anlamda kendini geliştirecek test ve eğitimlere sürekli katılmıştır. Alandaki yetkinliği, çalışma deneyimi ve de sıcakkanlı iletişim becerileri sayesinde danışmanlığının kısa sürede fark yarattığını gözlemlediğim bir uzmandır.

Psk. Duygu Karakulak Takvim

Siz de Yazın

Open chat
1
Yardımcı olmamı ister misiniz?
Scan the code
Merhaba,