Yandex

Ozan Canak

  Lisans eğitimini Okan Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tamamlayan Psikolog Ozan Canak, halen Okan Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji alanında Yüksek Lisans eğitimini sürdürmektedir.

Üniversite öğrencilik yıllarında Özel İlkbeş Anaokulu’nda uzun süre staj yapmış ve mezun olduktan hemen sonra aynı kurumda Okul Psikoloğu olarak görev almıştır. Bu süre içinde ve halen İstanbul Polonezköy’de yer alan Galip Öztürk Sevgi Evin’de gönüllü olarak Oyun Terapistliği yapmaktadır. Ek olarak grup şeklinde velilere çocuklarının sorunlarını anlama ve yardımcı olabilme ve çocuklarıyla  olan ilişkilerini sağlıklı hale getirebilmek adına  Çocuk Ebeveyn İlişkisi (Filial Terapi) eğitimleri vermiştir. Çocuk, ergen ve yetişkinlerle psikoterapi çalışmalarını serbest bir şekilde sürdürmeye devam etmiştir.

Mezun olduğundan bu yana dünyaca kabul görmüş Reyhana Seedat, Joyce Mills, Linda Homeyer gibi terapistlerden  psikoterapi ve Türk Psikologlar Derneği’nden test eğitimlerini almıştır. Yetişkinler için  Bilişsel Davranışçı Terapi ve Kalp Merkezli Hipnoterapi(Hipnoz) tekniği, çocuklar için Oyun ve Sanat tekniğini uygulayabilirken, çocuklar için Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği 4, Brigance Tanılama Testi, Denver II Gelişimsel Tarama Testi, CAS (Cognitive Assessment System) ve  Objektif Çocuk Değerlendirme testlerini de uygulayabilmektedir.

İş Deneyimleri

2018-… Çocuk Terapisi Danışmanlık Merkezi (Çocuk, Ergen ve Yetişkinler ile çalışmalarına devam etmektedir.)

2017-… Galip Öztürk Sevgi Evi Gönüllü Oyun Terapistliği yapmaktadır.

2016- 2018 Özel İlkbeş Anaokulu Okul Psikoloğu olarak görev almıştır.

Eğitimler

2018 Dışavurumcul (Kum, Sanat ve Kukla kullanarak) Oyun Terapisi – Simge Psikoloji (Linda Homeyer)

2018 Kalp Merkezli Hipnoterapi – Ahenk Psikoloji (Reyhana Seedat)
2018 Hikaye Oyunu Terapisi – Simge Psikoloji (Joyce Mills)
2018 Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği 4 – Türk Psikologlar Derneği
2018 Denver Gelişimsel Tarama Testi – Türk Psikologlar Derneği
2018 Cinsel İstismara Uğramış ve Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivitesi Olan Zor çocuklarla Oyun Terapisi – Simge Psikoloji (Reyhana Seedat)
2017 Gelişimsel Temas Terapisi – Simge Psikoloji (Reyhana Seedat)
2017 Filial Terapisi – Simge Psikoloji (Reyhana Seedat)
2017 Çocuk Merkezli Oyun Terapisi – Simge Psikoloji (Reyhana Seedat)

Üyelikler

Türk Psikologlar Derneği
APT (Amerikan Oyun Terapisi)

WhatsApp'dan ulaşın.
💬 Buradayız 😊
Merhaba 👋
Powered by